جامعه علمی ایرانیان در ژاپن:

جامعه عملی ایرانیان در ژاپن (ایسیج) گروهی است متشکل از دانشجویان ، محققین ، دانشگاهیان و فرهیختگان ایرانی مقیم ژاپن.

 

تاریخچه :

ایده اولیه در سال 2003 طرح و یک سال بعد توسط گروهی از دانشجویان جامه عمل پوشانده شد. اساسنامه در همان سال نوشته شده و به تصویب اعضا رسید. در زمان فعالیت دوره دهم ایسیج در سال 2014 بود که ایسیج به صورت گروهی غیرانتفاعی به صورت حقوقی در ژاپن به ثبت رسید و از این تاریخ به بعد به عنوان سازمانی رسمی در ژاپن فعالیت می نماید.

 دست نوشته آقای دکتر محمد علی اکبری از روزهای آغازین ایسیج

دست نوشته آقای دکتر هوشنگ حبیب زاده درباره تاریخچه و دورنمای ایسیج

 

شورای برد جامعه :

گروه پنج نفره ای که سالانه از طریق انتخابات برگزیده می شوند، مسئول هماهنگی و نظارت بر جامعه علمی ایراانیان در ژاپن می باشند و  با نام برد خوانده می شوند.

 

آشنایی با اعضا فعلی برد ایسیج

اعضا بردهای سابق ایسیج

 

خطی مشی جامعه  علمی ایرانیان در ژاپن:

ایسیج گروهی است دوستانه و مستقل، که به دور از هرگونه گرایش اعم از سیاسی و مانند آن تشکیل شده است و به صورت گروهی غیر انتفاعی و غیر دولتی فعالیت نموده و هزینه اداره آن از طریق کمکهای داوطلبانه اعضا و سازمانهای مورد تائید اعضا تامین می گردد.

 

اهداف جامعه  علمی ایرانیان در ژاپن:

ایجاد دوستی و ارتباط موثر میان اعضای گروه
انتقال تجربیات و دانسته های مفید میان اعضا
و همچنین برقراری روابط دوستانه،  علمی و دانشگاهی میان ایران و ژاپن

 

فعالیتهای کنونی ایسیج:

رویدادها و گردهمائی ها
جامعه علمی ایرانیان در ژاپن هر ساله یک سمینار علمی برگزار می نماید. این سمینار فرصتی است برای ایرانیان از سراسر ژاپن جهت ارائه آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتیشان و همچنین وسیله ای برای آشنائی میهمانان بین المللی کنفرانس با جامعه علمی ایرانیان در ژاپن. علاوه بر این، جامعه در طول سال به مناسبتهای گوناگون همزمان با ایران از جمله عید نوروز مراسم ویژه ای برگزار می نماید. سفرهای تفریحی و اردوهای دسته جمعی نیز از دیگر فعالیتهای ایسیج هستند.

 

امکانات و خدمات:

اعضای جامعه می توانند از امکاناتی از جمله اطلاع رسانی ایسیج در مورد مسائل دانشجوئی، ارتباط منسجم و مشاوره با متولیان آموزش عالی در ایران و ژاپن از طریق نمایندگان برد و همچنین خدمات گسترده پایگاه اینترنتی شامل صفحات شخصی اعضا و تالارهای گفتمان بهره مند شوند.

 

عضویت در جامعه:

از هموطنان واجد شرایط مقیم ژاپن دعوت می گردد با استفاده از سیستم ثبت نام این پایگاه اینترنتی، به جامعه علمی ایرانیان در ژاپن پیوسته و علاوه بر بهره بردن از امکانات موجود، در ارتقای نام کشور عزیزمان ایران در سطح جهان و همچنین ایجاد ارتباط علمی میان دانشگاههای ایران و جهان یاری دهند. 

 

لازم به یادآوری است برای اطلاع از شرایط تفصیلی عضویت در این جامعه می توانید  به اساسنامه جامعه علمی ایرانیان در ژاپن  و هم چنین توضیحات نحوه عضویت مراجعه فرمائید.

 

 

 

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به سایت ایسیج می باشد. بهترین وضوح نمایش 768*1024 و بهترین سازگاری با IE9+ , FireFox 3+ , Opera 11+,Chrome +4