به روز رسانی: 141009

و بالاخره انتظارها به پایان رسید و ایسیج به عنوان نهادی رسمی در ژاپن به ثبت رسید.
منتظر بودیم تا وکیل پیگیر بحث ثبت حقوقی ایسیج، خبر نهایی رو بدهد که خوشبختانه همین گونه شد و کار ثبت بدون مشکلی خاص در پروسه ثبت به پایان رسید.
از این به بعد ایسیج به عنوان نهادی غیر انتفاعی(ان.پی.او) در ژاپن به رسمیت شناخته شده و می تواند تعاملات رسمی تری را در فعالیت های خود بگنجاند.
این امر که در زمان برد دهم رخ داد، بی تردید حاصل پیگیریها و تلاش هایی بود که در بردهای قبلی انجام گرفته بود تا بالاخره زحمات دوستان در این برد به ثمر نشست و نتیجه حاصل شد.
برد فعلی ضمن تبریک به همه ایرانیان و اعضا جامعه، مراتب تشکر خود را از همه بردهای قبلی اعلام داشته و هم چنین برای برد آینده که بستر کاملا جدیدی را برای فعالیت های خود پیش روی خواهد داشت، آرزوی موفقیت می نماید.
امید که این اتفاق مبارک، زمینه رشد و ترقی بیش از پیش جامعه علمی ایرانیان را در ژاپن فراهم آورده و باعث گسترش فعالیت ها و بالندگی علمی کشورمان شود.

 

 

مفاد ان پی او ثبت شده 

 

به یمن این اتفاق شیرین برد دهم 
نسرین شفقت، مریم علیمردانی، علیرضا والانژاد، سید علی زیارت نیا، محمدهادی هنرور، محمدرضا اسلامی

بر خود لازم می داند تا تشکر و قدردانی نماید از اعضاء بردهای قبلی:

آقایان:
حبیب حسن نژاد، سید جواد ظفرمند، سید کیوان حسینی، محمد علی اکبری، علی باستی، علی گویا،علیرضا کاظمی، مهدی عرفانیان، علیرضا صدر، علی اصغر خلج، رامین معتمد، ، امید توکلی، مرتضی عسکر زاده، نواب خواجه حسینی، ، علی معتضدیان، هوشنگ حبیب زاده،امید باستانفرد،محمد حسین خسروی، مهران وزیر زنجانی، سید مرتضی حیدری نژاد، ایرج محبوبی، حسین غفاری و محمد رضا پارسانژاد
و خانمها: 
مریم کبیر سلمانی،آرمین باستانفرد، نرگس حقی، الهام جعفر زاده، لیلا غیایی و مونا اخلاقی

 

 

به روز رسانی: 140928

آخرین وضعیت ثبت ایسیج:

ثبت ایسیج یکی از اهدافی بود که از ابتدای تشکیل این جامعه، بردهای قبلی ایسیج در سالهای مختلف به دنبال عملی کردن آن بوده و بارها آن را در دستور کار خود قرار داده بودند. اما به دلیل طولانی بودن زمان پروسه اداری این کار، نیاز به دانستن زبان ژاپنی در سطح بالا برای انجام دادن کارهای قانونی آن، همچنین حجم زیادی از کارهای تهیه و تنظیم اسناد و مدارک که نیاز به وقت و انرژی تمام اعضای برد داشت، تا به امروز دستیابی به این هدف میسر نشده بود. 

 

ثبت ایسیج به عنوان یک سازمان حقوقی و شناخته شده، به دلیل اینکه به جامعه ایسیج امکان ارتباط با سازمان های دولتی و غیردولتی ژاپنی را برای درخواست همکاری و یا  تهیه بودجه های حمایتی  و غیره اعطا می کرد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود و جز اولین و مهم ترین قدم های  ایسیج در راه کسب استقلال حقوقی و مالی بود. لذا سریعا پس از آغاز به کار برد نهم ، اعضای برد در چندین جلسه متوالی ابعاد کار را بررسی کرده و با وجود همه مشکلات و دردسرهای آن، تصمیم به چالش کشیدن این امر دست نیافتنی کردند.

 

در ماه آگوست سال ۲۰۱۳، پروسه  ثبت ایسیج به طور رسمی با در اختیار گرفتن وکیل شروع شد. پس از مشورتهای مختلف، تصمیم بر ثبت ایسیج به صورت NPO گرفته شد زیرا ایسیج اهداف مالی و برنامه های سودزا رارا دنبال نمی کرد و لازم بود حداقل مالیات لازم را به دولت ژاپن پرداخت کند. از طرفی ثبت NPO نیازمند تبیین اساس نامه ای مطابق با چارچوبها و راهنمای اصلی اساسنامه های NPO در ژاپن، تنظیم برنامه ی کاری ۲ ساله و نیز ارایه برنامه ی بلند مدت مالی از جزییات درآمد و مخارج ایسیج بود. به خصوص برنامه ی مالی دارای حساسیت خاصی بود زیرا که همگی موارد آن می بایست مطابق با برنامه ی کاری ۲ ساله و نیز در راستای تعریف و اثبات اهداف غیرمالی ایسیج می بود. بدین ترتیب طی ارتباط پیوسته با وکیل، دریافت راهنمایی و چندین و چند بار تغییر و اصلاح فرمها، اسناد اصلی به ژاپنی تنظیم و کامل شد که این پروسه چندین ماه به طول انجامید. همچنین مدارک ثانویه شامل جومین هیو، مهر شخصی کارگزاران و گواهی ثبت آن و بقیه ی اسناد توسط هر ۶ نفر اعضای برد به همراه ۴ نفر دیگر از اعضای ایسیج از شهرداری های هر شهر تهیه شده و پس از گردآوری در توکیو به وکیل تحویل داده شد.  

 

سرانجام وکیل پس از تماس و گرفتن نوبت در ماه آوریل به سازمان ثبت NPO ها در شهرداری توکیو مراجعه نموده و پس از تحویل مدارک جمع آوری شده، پرونده  ثبت ایسیج به جریان انداخته شد. به دنبال آن پرونده ایسیج در سازمان ثبت بازرسی و در چند مرحله ی دیگر، اعضای ایسیج گواهی های صادر شده از سازمان ثبت را مهر زده و بار دیگر به وکیل ارسال نمودند تا به سازمان ثبت تحویل داده شود. توجه داشته باشید که در هر مرحله ارسال این مدارک از توکیو به اعضا در شهرهای مختلف ژاپن و نیز تکمیل و ارسال مجدد آن روزها زمان برده و این پروسه به دلیل عدم سکونت همه ی اعضای برد در توکیو ناچارا بسیار کند پیش میرفت. سرانجام در ۳۱ ماه می سال ۲۰۱۴ تمامی مدارک تکمیلی به سازمان ثبت NPO تحویل داده شد و ثبت ایسیج به طور رسمی وارد پروسه ی اداری خود شد. این پروسه ۲ تا ۳ ماه زمان لازم داشت که قسمت عمده ی آن مربوط به عمومی کردن اهداف و اساس نامه ی NPO ایسیج بر روی سایت سازمان و بررسی هر ‌NPO توسط عموم است. در مدت این ۳ ماه اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر این اختیار را دارند که به این صفحه مراجعه کرده و اهداف و فعالیتهای پیش بینی شده ی انجمن های درخواست کننده را مورد مطالعه قرار دهند. اگر در طول این مدت از سوی بازدیدکننده ای اعتراضی به اهداف و فعالیت های انجمن ایسیج اعلام نشود، نهایتا در پایان مهلت ۳ ماه، دفتر ثبت درخواست ثبت NPO را مورد تایید قرار میدهد و بعد از دریافت مدارک پایانی که باید مهر اصلی NPO انجمن مان پای آنها خورده باشد، تایید نامه ثبت به وکیل ارسال میگردد. 

 

اکنون و در اواسط ماه سپتامبر، چیزی بیشتر از دو و نیم ماه از مهلت بازبینی و روند اداری ثبت گذشته و ما همچنان امیدوارانه منتظر اعلام ثبت ایسیج هستیم. مهر NPO ایسیج نیز طراحی ،خریداری و به اداره ثبت ، معرفی رسمی شده که میتوان گفت هیچ قدم برنداشته ی دیگری از سوی ما وجود ندارد . طی آخرین پیگیری های ما از سازمان ثبت، مشخص شده که خوشبختانه هیچ گونه مورد خاصی در روند اداری ثبت وجود نداشته و عنوان شده که به احتمال زیاد تا اواخر ماه سپتامبر ما ثبت خواهیم شد. ما هم مشتاقانه منتظر دریافتت آخرین خبرخوش و پایان نهایی این راه پر شیب و فراز هستیم.  

 

آخرین اخبار سایت


Panel discussion ... بیشتر ...

سمینار یازدهم ایسیج ۲-۳ دسامبر ۲۰۱۷ ... بیشتر ...

ثبت حقوقی و رسمی ایسیج به عنوان موسسه غیرانتفاعی (ان.پی.او) در ژاپن ... بیشتر ...

ملاقات اعضای برد نهم ايسيج با معاونت پژوهشی وزارت علوم ... بیشتر ...

فراخوان دعوت از نخبگان علمی و فرهنگی برای سمینار 2015 ... بیشتر ...

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به سایت ایسیج می باشد. بهترین وضوح نمایش 768*1024 و بهترین سازگاری با IE9+ , FireFox 3+ , Opera 11+,Chrome +4