دوستان و منتخبین محترم برد ایسیج 

سلام
از اینکه پا پیش گذاشته اید و خواستار حضور در برد ایسیج و سهیم شدن در اداره امور جامعه شده اید، بسیار خوشحالیم و برای تک تک شما آرزوی موفقیت می کنیم.
و البته امیدواریم اینک پس از سپری شدن فضای انتخابات که بیشتر در راستای تقویت فضای دوستی ها بود، چه شما که جزو انتخاب شدنگان بوده اید و چه آنهایی که رای نیاوردند، با همین حس مسئولیت پذیری اوضاع جامعه را پیگیری نموده و در رشد و تعالی آن بکوشید.

بد ندیدیم برای اینکه دید واقع بینانه تری به امور سال آینده داشته باشید، گزارشی از کارهای به جا مانده از دوره دهم را خدمتتان تقدیم نماییم که البته در گاهنامه چهارم در صفحه آخر هم این مضمون گزارش داده شده بود تا در برنامه ریزیهایتان مد نظر قرار دهید:

لازم به گفتن نیست که انجام هماهنگی های لازم جهت انجام امور ایسیج نیازمند برگزاری جلسات مستمری می باشد که این مورد به طور مثال در مورد برد دهم ۲۴ جلسه یک ساعت و نیمی اینترنتی، چهار جلسه حضوری در توکیو و هم چنین گردش مکاتباتی در حدود ۲۰۷۶ ایمیل بود. نظر به فشردگی وقت دانشجویان دوره دکتری در دانشگاههای ژاپن، بهره وری این جلسات و تمرکز بر فعالیت های اساسی بسیار مهم می باشد.

ولی آنچه فعلا از فعالیت های این دوره ایسیج نیمه تمام باقی مانده و اتمام آنها دست دوستان برد یازدهم را می بوسد، به طور خلاصه به شرح زیر می باشد:

1-ایجاد اساسنامه جدید

از عمر اساسنامه فعلی ایسیج که دیگر پاسخگوی نیازهای جامعه نمی باشد، حدود 9 سال می گذرد و به خصوص با ثبت حقوقی ایسیج، بازنویسی و بروز رسانی قواعد حاکم بر فعالیت های جامعه اجتناب ناپذیر می باشد و لازم است بستری برای مشارکت همه اعضا در تدوین اساسنامه جدید ایجاد شود و به مرور با بررسی چند ساختار پیشنهادی، اساسنامه ای جدید پس از رای گیری مورد استفاده قرار گیرد. مهمترین تغییرات به احتمال زیاد، تعریف سیستمی نظارتی مانند انتخاب سالیانه بازرس و نیز تعریف سازوکارهای مالی برای ایسیج خواهد بود با توجه به شرایطی که در ژاپن برای نهادهای ان پی او متصور است.

2- تثبیت و مستندسازی طرح ارتباط با اعضا سابق و فارغ التحصیلان(پروژه هم یاران)

روند و روش های ادامه ارتباط با اعضایی که ژاپن را ترک می کنند گرچه هنوز کامل نیست ولی به صورت آزمایشی آغاز شده است.. لازم است طرح تکمیل شده و مدون شود و اطلاعات کاملی از این فارغ التحضیلان در کنار ادامه ارتباط با انجمن های فارغ التحصیلی که در ایران فعال هستند در دستور کار قرار گیرد.

3- اتمام برنامه ریزی برای شروع طرح ارتباط با اعضا جدیدالورود( پروژه هم یاران)

به کمک سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن، هماهنگی هایی با سفارت ژاپن در ابران و وزارت علوم انجام شده برای ایجاد ارتباط پیش از ورود با دانشجویان عازم ژاپن از طرف ایسیج..این روند نیز به طور آزمایشی و محدود اجرا شده و لارم است تکمیل شود.

4- تارنمای جدید ایسیج
تارنمای جدید ایسیج قابلیت های بسیار فراوانی برای استفاده و فعال کردن جامعه دارد. به دلیل آنکه هنوز دو سه هفته ای از عمرش می گذرد، هنوز به طور کامل راه اندازی نشده و لازم است تا گروهی ضمن تغذیه محتوایی آن، این سایت را به مرجعی کامل برای امور علمی مرتبط با جامعه و اعضاء بدل کنند.

5- پیگیریهای امور ثبت
هرچند امور ثبت به لحاظ عملیاتی تمام شده ولی هر موسسه ثبت شده ای وظایفی دارد که باید در طول سال پیگیری شود و کوتاهی در انجام آنها حتی می تواند به لغو ثبت ایسیج ختم شود. لازم است تا تمام پیگیریها و گزارش ها با نظارت دقیقی حتما در طول سال انجام شوند..

برای شما آرزوی موفقیت می کنیم
برد دهم ایسیج

آخرین اخبار سایت


Panel discussion ... بیشتر ...

سمینار یازدهم ایسیج ۲-۳ دسامبر ۲۰۱۷ ... بیشتر ...

ثبت حقوقی و رسمی ایسیج به عنوان موسسه غیرانتفاعی (ان.پی.او) در ژاپن ... بیشتر ...

ملاقات اعضای برد نهم ايسيج با معاونت پژوهشی وزارت علوم ... بیشتر ...

فراخوان دعوت از نخبگان علمی و فرهنگی برای سمینار 2015 ... بیشتر ...

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به سایت ایسیج می باشد. بهترین وضوح نمایش 768*1024 و بهترین سازگاری با IE9+ , FireFox 3+ , Opera 11+,Chrome +4