English   |   ورود
امروز : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

حقایقی در رابطه با ژاپن

حقایقی در رابطه با ژاپن

ژاپن (Japan) نام کشوری جزیره‌‌ای است که در اقیانوس آرام و در آسیای شرقی قرار دارد و با مساحتی معادل ۳۷۷ هزار و ۹۷۲ کیلومتر مربع، شصت و یکمین کشور بزرگ جهان و با جمعیتی حدود ۱۲۶ میلیون و ۶۷۲ هزار نفر، دهمین کشور پرجمعیت شمرده می‌شود. نزدیک‌ترین همسایگان ژاپن، روسیه، چین و کره جنوبی هستند. پایتخت کشور، توکیو نام دارد و با ۶۸۵۲ جزیره، بزرگ‌ترین جزایر آن شامل هونشو، هوکایدو، کیوشو و شیکوکو می‌شود.

زبان رسمی مردم، ژاپنی است. دین بیشتر ساکنان را با ۵۱٪ شینتو تشکیل می‌دهد و بعد از آن بودیسم با ۳۵٪ و مسیحیت با ۲.۳٪ قرار دارند. نوع حکومت ژاپن، پادشاهی است و دولت به صورت سیستم پارلمانی و در حقیقت توسط نخست‌وزیر اداره می‌‌‌شود. واحد رسمی پول کشور نیز ین (¥) نام دارد.

ژاپن با پیشینه‌های طولانی، غذاهای منحصر‌به‌فرد، معابد و مکان‌های مذهبی باشکوه، باغ‌های ذن، پارک‌های ملی و فرهنگی غنی به مقصدی مهم و ارزشمند در گردشگری تبدیل شده است. معابد ژاپن در صدر جاذبه‌های توریستی قرار دارند. معبد دیاگوجی در کیوتو، زیبایی بی‌بدیلی را در فصل پاییز به نمایش می‌گذارد و گردشگران از سراسر دنیا برای تماشا و عکاسی از تغییرات رنگ برگ‌ها به این معبد می‌آیند. معبد زوجو نیز با قدمتی که به سال ۱۳۹۰ بازمی‌گردد، از معابد تاریخی ژاپن به شمار می‌رود و شهرت آن به گل‌های آزالیای آن است. معبد فوشیمی ایناری با ۳۲ هزار معبد زیرمجموعه در کل ژاپن، در دامنه کوهی به نام ایناری قرار دارد و از دیگر معابد زیبای کشور محسوب می‌شود. همچنین معبد اواشیما با وجود فضای کوچک شهرت بسیاری دارد که دلیل آن برگزاری یکی از سنت‌‌های قدیمی ژاپن به نام هینا ناگاشی (شناور شدن عروسک) در روز رسمی دختر است.

برای دوست‌داران طبیعت و حیات وحش نیز، ژاپن جاذبه‌های متفاوتی دارد. پارک ملی آسو کوجو که نام خود را نام خود را از کوه آسو، بزرگ‌ترین آتشفشان فعال ژاپن گرفته است، یکی از دیدنی‌های محبوب طرفداران محیط زیست است. پارک ساحلی هیتاچی نیز بهشتی از ‌گل‌های رنگارنگ را در خود دارد. جزیره خرگوش‌ها با ماجرایی عجیب از سکنی گزیدن این حیوانات بامزه، از دیگر جاذبه‌هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد. جنگل یوکوشیما با سروهای ژاپنی که عمری ۷ هزار ساله دارند؛ از توریستی‌ترین نقاط کشور است و هتل‌های زیادی در منطقه برای اسکان مسافران وجود دارد. در سفر به ژاپن، پارک گل‌های آشیکاگا با گل‌های خوشه‌ای زیبا را فراموش نکنید. از دیگر دیدنی‌های ژاپن می‌توان به دیزنی‌لند توکیو، موزه آتشفشانی آسو، موزه ملی توکیو، تپه‌های شنی توتوری، برج توکیو، آکواریوم چارومی، پارک یادبود صلح هیروشیما، جزایر مصنوعی اودایبا، موزه کاساما توکیو، خیابان گینزا، موزه تویوسو، رودخانه مگورو، معبد بودایی سنسوجی، قلعه نیجو و پارک میفونیاما راکوئن اشاره کرد.

ساعت محلی ژاپن در نیمه اول سال ۴.۵ ساعت و در نیمه دوم ۵.۵ ساعت از ساعت ایران جلوتر است و هموطنان عزیز برای سفر به این کشور کهن، به ویزا نیاز دارند.
 

نام :
ایمیل :
متن :